АЗЕРБАЙДЖАН В ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ ІСТОРИКО-СХОДОЗНАВЧОЇ ОСВІТИ В КИЇВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

Олег Купчик,

канд. іст. наук, доц.,

Київський національний університет

імені Тараса Шевченка,

Київ, Україна

 

Анотація. З початку повномасштабного військового вторгнення Росії Азербайджан надає значну гуманітарну допомогу Україні. З початку повномасштабного військового вторгнення Росії Азербайджан надає значну гуманітарну допомогу Україні. Азербайджанські погляди на російсько-українську війну на користь українців. Крім того, багато азербайджанців мужньо захищають Україну від російського агресора.
Організовані в рамках освітньої програми «Сходознавство» на історичному факультеті вебінари та інтерв’ю з азербайджанознавства стали не лише вдячністю Азербайджану за підтримку України, але й метою привернути увагу наукової та освітньої спільноти до актуальних питань як минулого, так і сьогодення азербайджанського народу.
10 липня 2023 року відбувся науковий вебінар «Азербайджан в історії та політиці». Головним доповідачем на цьому заході був директор Інституту кавказознавства, член-кореспондент Національної академії наук Азербайджану, професор, доктор історичних наук, депутат Міллі Меджлісу Республіки Муса Джафар ГАСІМЛІ. Азербайджан. Під час семінару пан Муса пролив світло на маловідомі аспекти історії Азербайджанської Демократичної Республіки (1918–1920), сучасні внутрішні події в Азербайджані та його зовнішню політику.
20 липня 2023 року відбувся науковий вебінар «Південний Азербайджан в історії та політиці». Головним доповідачем на цьому заході був Ільгар НІФТАЛІЄВ, заступник директора Інституту історії НАН Азербайджану, доктор історичних наук, доцент. Він зазначив, що в радянський період «тема Південного Азербайджану була заборонена, в тому числі для академічних досліджень», але з відновленням незалежності в 1991 році ця тема стала одним з провідних напрямків досліджень в Азербайджанській Республіці.
1 серпня 2023 року відбулося інтерв’ю «Сучасний Південний Азербайджан» з Салехом КАМРАНІ, азербайджанським юристом і політиком. Пан Салех розповів про становище азербайджанців в ІРІ та про те, що спонукало його займатися правозахисною діяльністю. Він також розповів про азербайджанський національний рух, його цілі, завдання, організаційні форми та методи роботи.
Ключові слова: Азербайджан, Кавказ, міжнародні відносини, сходознавство, інтернаціоналізація історичної освіти.

 

Надійшла до редколегії 22.08.2023


Завантажити