СКАНДИНАВОЗНАВЧИЙ СЕМІНАР КАФЕДРИ НОВОЇ ТА НОВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН

Олег Купчик,

канд. іст. наук, доц.,

Київський національний університет імені Тараса Шевченка,

Київ, Україна

ORСID: 0000-0002-9908-3752

 

Анотація.

Висвітлено події міжнародного семінару на тему «Східна Європа в політиці країн Скандинавії: український аспект», який відбувся 3 червня 2023 р. Указано, що семінар організовано й проведено кафедрою нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Зазначено, що семінар відбувся в межах розвитку бакалаврської освітньої програми «Американістика та європейські студії» (з поглибленим вивченням іноземних мов).

Актуальність міжнародного семінару визначена місцем і роллю країн Скандинавії в українській історії та сьогоденні. Важливо, що нині скандинавські країни підтримують територіальну цілісність України, надають їй гуманітарну і військово-технічну допомогу в час розпочатої у 2022 році російської воєнної повномасштабної агресії. Тому у вітальному слові професор Олег Машевський подякував Швеції за надавану допомогу Україні і зауважив роль культурної і наукової дипломатії для взаємопорозуміння між нашими народами і країнами.

Знаковою подією міжнародного семінару стала презентація книги «Скарби шведських архівів. Документи з історії України» (Одеса, 2021). Співупорядники книги виступили магістр права Марина Траттнер, дослідник Ігор Полуектов та кандидат юридичних наук Олександр Малишев. Зокрема пані М. Траттнер розповіла про фонди архівів Швеції, які містять документи з історії шведсько-українських відносин та ознайомила слухачів з особливостями роботи дослідників у шведських архівах. Натомість І. Полуектов окремо зупинився на методологічних і організаційних аспектах підготовки книги. У свою чергу, О. Малишев оцінив вплив скандинавських політичних систем і права на державотворення і націєтворення в Україні.

Виголошені під час семінару науковцями, викладачами й аспірантами доповіді стосувалась історії Скандинавії (О. Машевський, А. Мартинов, О. Комаренко, В. Кухта, Д. Пугачова-Лакішик, В. Пількевич, В. Удовик, В. Люлька) та відносин скандинавських країн з Україною (І. Дацків, Н. Терес, О. Купчик, Я. Купчик, О. Сухобокова, А. Кошелєв, Л. Шпаковськи, Є. Костик).

Ключові слова: архів, документи, доповідь, презентація, семінар, Скандинавія.

 

Надійшла до редколегії 12.12.2023


Завантажити: